DE ZOUTE GRAND PRIX VERZEKERT EEN MOOIE TOEKOMST MET ZIJN 15E EDITIE.
EEN UITERST SUCCESVOLLE EDITIE TROK VEEL PUBLIEK EN EINDIGDE MET 'S WERELDS MEEST SUCCESVOLLE AUTOVEILING IN 2024 VOOR BONHAMS|CARS.
KNOKKE-HEIST, 6 OKTOBER 2024 | De voorbije vier dagen vond in Knokke-Heist de 15de editie van de ZOUTE GRAND PRIX plaats. En opnieuw maakte het evenement zijn reputatie waar als het hoogtepunt van de herfst waarmee de badstad de zomer definitief vaarwel zegt. Deelnemers aan de Zoute Rally by stow, de Zoute GT Tour en de vele honderdduizenden dagjesmensen werden getrakteerd op een zonovergoten editie.
'Het hele team achter de Zoute Grand Prix en onze leveranciers hebben een echte tour de force neergezet!' zegt Koen Van Hout, CEO Zoute Grand Prix. Niemand van de bezoekers of deelnemers aan de rally heeft zelfs maar gemerkt dat het voortbestaan van het evenement eerder dit jaar aan een zijden draadje hing. Achter de schermen is er dan ook hard gewerkt om van deze 15de editie opnieuw een topeditie te maken. Ook de gemeente Knokke-Heist heeft haar uiterste best gedaan voor ons, iets waarvoor we heel dankbaar zijn. De toekomst voor de ZOUTE GRAND PRIX ziet er dan ook heel rooskleurig uit.
Een meer exclusieve en inclusieve editie
De ambitie van de nieuwe organisatie om het evenement exclusiever en tegelijkertijd inclusiever te maken, is zeker waargemaakt. De 12.500 bezoekers die een kaartje kochten voor de Zoute Grand Prix Gallery by EY, het 11.000M strandpaviljoen dat op het Albertplein werd gebouwd, werden getrakteerd op een uniek aanbod van exclusieve historische en moderne auto's. Zeventien van de meest exclusieve hedendaagse constructeurs toonden hun nieuwste modellen. Maar ook op de Zeedijk voor het paviljoen en in de straten van de badplaats was het evenement levendiger dan ooit. Blikvanger was de 500 meter lange Autoboulevard tussen het Albertplein en de Wielingen. Hier stonden meer dan 30 (droom)auto's tentoongesteld, gegroepeerd in thema's als 'Past meets Future', 'Let's Dream' en 'Electric Avenue'.
Het hoogtepunt van het weekend bleef natuurlijk de aankomst en het vertrek op de Zeedijk van de 225 historische auto's van de Zoute Rally by stow op donderdag, vrijdag en zaterdag, en de 161 hedendaagse droomauto's tijdens de Zoute GT Tour op zondag.
De Zoute Sale wordt Bonhams|Cars' Belangrijkste Veiling van het jaar, wereldwijd
De ZOUTE GRAND PRIX is opnieuw een vaste waarde op de herfstkalender van het prestigieuze veilinghuis Bonhams|Cars. Voor de 12e editie van de Zoute Sale werd opnieuw een unieke selectie auto's verzameld, die zondag onder de hamer gingen.
Enkele hoogtepunten van de veiling:
- Een indrukwekkende verkoopratio van 94%, wat betekent dat bijna alle auto's effectief verkocht werden.
- De terugkeer van de iconische Porsche 550RS Spyder uit 1956, een racewagen van de 'Equipe Nationale Belge', naar België. De auto werd gekocht door een privéverzamelaar uit België, die zelf aanwezig was in de hal.
- De veel modernere maar niet minder exclusieve 2010 Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss overtrof alle verwachtingen en behaalde een indrukwekkende hamerprijs van € 3.220.000.
In totaal bracht de 12e editie van de Zoute Sale door Bonhams|Cars meer dan €22 miljoen op en was daarmee de belangrijkste veiling ter wereld voor het veilinghuis uit 2024.